Inspiracje

Nie trać swojego Życia

Powiedzenie „korzystaj z życia, bo życie jest tylko jedno” może tracić na wartości dla ludzi mających pamięć i świadomość swoich poprzednich wcieleń. Wiedzą oni o ciągłości swojego istnienia, a więc zdają sobie sprawę z tego, że ich przygoda na tym życiu się nie kończy. Nie zmienia to jednak faktu, że żyjąc tu i teraz najlepiej jest się skupić właśnie na tym życiu, które teraz przeżywamy. Gdyż patrząc na cytowane powiedzenie nieco głębiej, rzeczywiście – TO, konkretne życie mamy tylko jedno, a więc dlaczego nie przeżyć go jak najlepiej?

Mamy w sobie ogromne pokłady wewnętrznego potencjału i możliwości do robienia naprawdę pięknych i wartościowych rzeczy w naszym życiu. Często się ograniczamy, bo zazwyczaj boimy się reakcji świata, innych ludzi. To życie jest zbyt krótkie, by przejmować się opiniami innych, bo na dłuższą metę, jakie te opinie mają tak naprawdę znaczenie? Jeśli ktoś skrytykuje Cię za to co robisz (bo np. mu się to nie podoba), to czy ta opinia jest warta tego, by rezygnować ze swoich planów, z siebie, a co za tym idzie z lepszej jakości własnego ŻYCIA?

Poza tym, pamiętajmy, że to co urzeczywistnimy w tym życiu, przeniesiemy również do kolejnych wcieleń. To nie jest tak, że tylko traumy i najsilniejsze obciążenia przenoszą się w pamięci naszej podświadomości. Dobre rzeczy, zdrowe myślenie i uczucia wyższe, jeśli są ugruntowane, również stają się nierozłączną częścią nas. One sprawiają, że mamy coraz lepsze intencje względem siebie, a co za tym idzie dokonujemy dzięki temu coraz lepszych dla nas wyborów. To właśnie przeważające intencje względem nas samych będą decydowały o tym jakie warunki życia sobie „wybierzemy”. A więc warto dbać o siebie, swoje interesy i jakość swoich intencji, by żyło nam się lepiej w tym życiu, jak i w całym naszym późniejszym istnieniu. Nie pozwólcie więc, żeby Wasze Istnienie było mniej ważne od tego, co myślą o Was inni.

Świadomość reinkarnacji nie zwalnia nas więc z odpowiedzialności za nasze teraźniejsze życie. Wręcz przeciwnie – wprowadza radosną świadomość, że wszystko to, co uda Ci się zrealizować w w tym życiu, zabierzesz razem ze sobą, poprawiając warunki kolejnego wcielenia. Warto więc zaopiekować się swoim życiem tu i teraz. Przestać przejmować się innymi, przestać uciekać, chować się i ograniczać z ujawnieniem tego jaki jesteś i co potrafisz. Masz prawo robić to na czym Ci zależy i czego od zawsze pragnąłeś. Masz prawo wyjść do świata, pokazać się i zaoferować mu to, co masz. Masz prawo być sobą, czy się to komuś podoba czy nie. Masz prawo przeżyć swoje życie tak, jak sam uważasz za słuszne. Jesteś wolnym człowiekiem, który ma prawo decydować o swoim myśleniu, czuciu i nastawieniu względem siebie i swojego własnego, jedynego w swoim rodzaju… Życia.