Ćwiczenia

Modlitwa na uwolnienie od sabotowania dobrego samopoczucia

Na pewno znajdą się tutaj osoby, którym z różnych powodów trudno jest utrzymać pozytywne nastawienie oraz przytomność umysłu, w taki sposób, by nie uciekać od siebie i móc swobodnie cieszyć się dobrym samopoczuciem. Często mimo pozytywnych zmian potrafimy szybko dostrajać się do niższych wibracji, poddawać się negatywom i uciekać od rozwiązań, by na nowo pogorszyć swoje samopoczucie. Przyczyny mogą być różne – możemy np. wierzyć w to, że nie mamy prawa, ani możliwości, by było nam po prostu dobrze, a więc kiedy zaczyna być dobrze – automatycznie sabotujemy sobie ten stan, odtwarzając stare, destrukcyjne schematy.

Poniżej proponuję Wam krótką modlitwę połączoną z techniką wizualizacji (uwielbiam to połączenie), która ma za zadanie odpowiednio Was nastroić, oczyścić, wesprzeć oraz pomóc poszerzyć świadomość w powyższym temacie.

Pamiętajcie, by robić sobie przerwy pomiędzy zdaniami oraz akapitami, na obserwację swoich uczuć i posłuchanie, co Intuicja ma Wam do przekazania.

„Dobry Boże, oczyść proszę wszystkie moje intencje i nastawienie względem mnie samej, mojego życia i mojego samopoczucia. Uwolnij mnie proszę od wszelkich przymusów i intencji zaniżania moich wibracji i wchodzenia w stan pomieszania. Wesprzyj mnie proszę w odpuszczeniu tych mechanizmów i pokaż mi, co masz dla mnie lepszego w zamian.

Dobry Boże, pomóż mi proszę poczuć, że mam prawo czuć się ze sobą dobrze i mogę czuć się coraz lepiej. Naucz mnie korzystania z dobrego samopoczucia i dostrajania się do takiego myślenia, czucia i funkcjonowania, które jest dla mnie całkowicie dobre i korzystne. Ugruntuj mnie w tym wszystkim tak, abym mogła działać z poziomu Boskiego, przytomnego optymizmu i pozytywnego nastawienia. Otwórz mnie proszę na dostrzeganie i doświadczanie ogromu możliwości na poprawę mojego samopoczucia, które masz dla mnie. Pokazuj mi na jak wiele dobrego i cudownego zasługuję i naucz mnie z tego korzystać.

Dobry Boże – powierzam Ci siebie, powierzam Ci moje samopoczucie, powierzam Ci moje życie. Ufam Ci i wierzę, że od teraz będzie mnie spotykać mnóstwo cudownych inspiracji oraz miłych niespodzianek w tym temacie. Dziękuję.

Wizualizacja:

Pozwalam sobie teraz na wizualizację mojego dnia, w którym udaje mi się utrzymać przytomność umysłu oraz dobre samopoczucie. Widzę w nim siebie, jak świetnie sobie radzę w każdej napotkanej sytuacji i cokolwiek się dzieje – pozwalam sobie być zadowolona z siebie, z moich działań oraz moich decyzji. Chętnie korzystam ze wszystkich możliwości zdrowego i dobrego dla mnie funkcjonowania. Cieszę się, że korzystam z tych możliwości i że mogę czuć się ze sobą po prostu dobrze. Zauważam, że mogę wybierać takie samopoczucie, które mi w pełni odpowiada. Zaczynam czuć się naprawdę dobrze i mogę sobie być w tych uczuciach tak długo, jak tego chcę i potrzebuję. Niczego nie wymuszam, ani nie wymagam od siebie – po prostu pozwalam sobie pobyć w tych przyjemnych uczuciach. A jeśli nie udaje mi się poczuć lepiej – to nic nie szkodzi – daję sobie wsparcie, zrozumienie, akceptację i miłość dla samej siebie. To również sprawia, że nawet w chwilach słabości mogę poczuć się ze sobą lepiej. Dzięki takiemu podejściu zaczynam czuć, że poprawa mojego samopoczucia jest dla mnie możliwa tak naprawdę w każdej chwili :).

Dziękuję za całe dobro, które mnie spotyka i dziękuję za ogrom możliwości, dzięki którym mogę to dobro wybierać i swobodnie z niego korzystać”.