Ćwiczenia, Inspiracje

Odpowiedzialność za siebie i swoje życie

Rozwój i praca nad sobą to przejęcie zdrowej odpowiedzialności za siebie i swoje życie. Przejmując świadomą odpowiedzialność za swoje czyny, myśli i emocje przestajesz być niewolnikiem tego, co Cię ogranicza. Rozwijając w sobie świadomość odpowiedzialności zaczynasz czuć, że to co Cię spotyka i co się dzieje w Twoim życiu jest zależne właśnie od Ciebie i Twojego nastawienia. A nastawienie i emocje jakie towarzyszą Ci na co dzień zawsze można zmienić – bo wszystko co robisz i jak to robisz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie .

Poniżej proponuję Wam mały fragment dekretu wprowadzającego w atmosferę przyjemnych uczuć, związanych z przyjmowaniem zdrowej odpowiedzialności za siebie i swoje życie.

Ja, …. uczę się świadomie kreować swoje życie i doświadczenia. Odbudowywanie odpowiedzialności za siebie i swoje życie staje się dla mnie radosnym, budującym i niezwykle korzystnym procesem. Przyjmując odpowiedzialność za siebie i swoje życie, w końcu mogę kreować moje życie tak, jak tylko mam na to ochotę. Mogę czuć radość i entuzjazm, gdyż odzyskuję siebie i swoje własne życie. Ja, …. mam wpływ na swoje życie. Ja, …. mam wpływ na to, co mnie spotyka. Ja, …. mam wpływ na to, co czuję i myślę. Cudownie, niewinnie i radośnie jest móc decydować o sobie i swoim życiu, więc pozwalam sobie na to. Tylko ode mnie samej zależy to, jak wygląda moje życie i czego doświadczam.

Ja, …. wybieram więc szczęście, radość i spełnienie w moim życiu. Wybieram doświadczanie miłości w sobie i dzielenie jej z innymi. Wybieram bogactwo i sukcesy. Wybieram doświadczanie przyjemnych, życzliwych i harmonijnych relacji z ludźmi. Wybieram zaradność, świetne radzenie sobie z pracą i dobre relacje z moimi współpracownikami/klientami. Świadomie wybieram, wszystko to, na co mam ochotę i pozwalam sobie to realizować w moim życiu. Cieszę się tym, że mogę decydować o swoim życiu i wybierać jakość moich własnych doświadczeń. Z chęcią i przyjemnością angażuje się w poprawę jakości mojego życia.