Inspiracje

Jak chcesz osiągać wiele, kiedy na co dzień na niewiele sobie pozwalasz?

Czy każde Twoje marzenie musi sięgać wysoko?

Marzenia, cele pragnienia nie dotyczą tylko tych wielkich zmian w Twoim życiu. Nie ograniczaj swoich marzeń do kupna własnego mieszkania, wykreowania idealnego partnera, wielkich sukcesów zawodowych, zagranicznych wycieczek, czy otwarcia się na dużą sumę pieniędzy. Nie ma nic złego, w takich celach, ale będzie Ci trudno, jeśli pozostaną to Twoje jedyne cele, z jednoczesnym odmawianiem sobie radości z codziennego życia. W ten sposób zawsze będziesz skupiał się na dążeniu do czegoś, czego nie masz, utwierdzając się w przekonaniu, że Ty nie możesz swoich potrzeb realizować tu i teraz. A z takim nastawieniem dążyć można w nieskończoność.

Jak chcesz spełnić te wielkie marzenia, kiedy nie potrafisz odkryć w sobie i zaspokoić tych małych? Życie w zgodzie ze sobą wiąże się mocno z byciem w harmonii i akceptacji ze sobą i swoim życiem, czyli z tym co masz i co już Cię spotyka. Takie życie wcale nie musi być „zwyczajne”. Jeśli to dostrzeżesz, Twoje życie tu i teraz może stać się wyjątkowe.

Mam dla Ciebie zadanie. Każdego dnia postaw sobie cel, na początek może być bardzo mały i prosty. I niech to będzie spełnienie Twojego małego pragnienia. Zrób wszystko to, na co od dawna miałeś ochotę, ale odmawiałeś sobie brakiem czasu, poczuciem, że nie ma sensu tego robić, czy też brakiem wiary w swoje umiejętności. Spełnij takie marzenie, przy którym tak naprawdę MASZ możliwości, aby od ręki je zrealizować. Co to może być?

*Spędź trochę czasu ze sobą.
*Wybierz się na spontaniczną wyprawę, albo na długi spacer z psem.
*Wykąp się w jeziorze.
*Zrób sobie do jedzenia coś dobrego, specjalnego, na co już od dawna miałeś ochotę.
*Pójdź w miejsce do którego zawsze chciałeś pójść.
*Stwórz coś – narysuj, namaluj, wyrzeźbij…
*Spełnij swoje niespełnione marzenie z dzieciństwa (ja na przykład zawsze marzyłam, by sklejać modele i znalazłam w internecie cudowne rzeczy do klejenia, o których nawet nie miałam pojęcia. Kupiłam sobie już jakiś czas temu zestaw miniaturowego mieszkanka, ze wszystkimi przedmiotami i meblami do klejenia, obrazek lasu ze zwierzętami i miniaturowy teatrzyk. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak dobrze się bawiłam wykonując prace manualne i byłam w szoku w jak prosty sposób mogłam sprawić sobie tak wiele radości).
*Zacznij uczyć się tego, czego zawsze chciałeś się nauczyć. Możesz skorzystać z różnych darmowych poradników, tekstów, filmów i tutoriali w internecie. Właśnie w taki sposób nauczyłam się podstaw grafiki i choć na początku rysowałam tylko myszką, na przegrzewającym się starym laptopie, to i tak było z tego dużo dobrej zabawy, nauki i przyjemności.
*Znajdź czas dla przyjaciół.
*Odezwij się do znajomego, z którym długi czas nie miałeś kontaktu i choć masz na to wielką ochotę, wmawiałeś sobie, że nie wypada.
*Kup sobie coś na co Cię stać, a o czym tak bardzo zawsze marzyłeś, ale odmawiałeś sobie, bo „szkoda pieniędzy”…

Zobacz ile szczęścia i radości możesz odnaleźć w takich codziennych czynnościach. Od razu sprawiają, że każdy dzień staje się bardziej wyjątkowy i na pewno ciekawszy. Gwarantuję Ci, że nic złego się nie stanie, o ile nie wydasz wszystkich swoich pieniędzy na przyjemności, albo nie rzucisz wszystkiego, by poświęcać cały swój czas tylko na zabawę. Pozwól sobie dać odpowiednią przestrzeń na swoje potrzeby, dać sobie tyle ile potrzebujesz, tak abyś miał możliwości ich spełnienia i czerpał z tego realną i zdrową korzyść oraz przyjemność.

Zobaczysz, że traktowanie siebie z miłością, uważnością i troską o swoje potrzeby ma ogromny wpływ na Twoje kreacje. Również te duże. Kiedy nauczysz się spełniać swoje małe potrzeby, z czasem i „te duże” będą coraz bardziej zbliżały się do rangi tych, które są dla Ciebie proste i oczywiste do zrealizwania.

A więc zrezygnuj z wymówek i spełnij codziennie jedno swoje marzenie. Przyzwyczajaj się do tego, że Twoje potrzeby są dla Ciebie ważne i że Ty w ogóle masz prawo, czas i możliwości do tego, aby je spełniać.

Pamiętaj – jak chcesz osiągać wiele, kiedy na co dzień na niewiele sobie pozwalasz?