Ćwiczenia

Wsparcie w relacji ze sobą – nauka podejścia z miłością

Z perspektywy Twojej Boskiej doskonałości jesteś wyjątkowy i zasługujesz na wyjątkowe, zgodne z Twoim Sercem życie. Zasługujesz na miłość, bliskość i dobro od tego świata, od żyjących tutaj ludzi, od Boga. Zasługujesz na sukcesy, zasługujesz na szczęście i spełnienie w każdej sferze życia. Jesteś wspaniałą osobą, cudownym człowiekiem. Taka jest Boska Prawda o Tobie. Dlatego warto, byś uczył się traktować siebie z miłością, czyli patrzeć na siebie oczami Boga – bez względu na to, czego wcześniej nauczyłeś się o sobie.

W ramach ćwiczenia usiądź przed lustrem i czytaj sobie na spokojnie, po kolei każde zdanie w myślach, po czym powtórz je głośno, odrywając wzrok od tekstu i patrząc sobie głęboko w oczy. Jeśli zdanie jest dłuższe, a Ty nie jesteś w stanie go zapamiętać, możesz odczytywać je ratami albo w ramach ćwiczenia starać się powtórzyć zdanie własnymi słowami, tak jak je czujesz (przy okazji porównasz swoją interpretację zdania z jego sensem):

„Kocham Cię. Tak bardzo Cię kocham mój kochany/moja kochana (tu wstaw swoje imię)… i chcę dla Ciebie całego szczęścia tego świata. Chcę dla Ciebie wszystkiego co dobre, sprzyjające i korzystne. Chcę dla Ciebie mnóstwa miłości, czułości i bliskości. Chcę dla Ciebie bezpieczeństwa, luzu i spokoju. Chcę dla Ciebie obfitości, realizacji Twoich pasji i spełnienia. Chcę dla Ciebie lekkiego i przyjemnego życia. Chcę dla Ciebie szczęścia. Chcę, żeby Ci się powodziło i układało na każdym kroku.

Wierzę w Ciebie. Wierzę w to, że możesz już teraz osiągać cudowne sukcesy i realizować zgodne z Tobą plany. Wierzę, że możesz czuć się chciany i kochany na każdym kroku. Wierzę że możesz spełniać się zawodowo, związkowo i w każdej innej sferze życia. Mam w sobie szczere chęci, by wierzyć w Twoje powodzenie. A więc powiem to jeszcze raz – wierzę w Ciebie, widzę Ciebie, czuję Twój potencjał i chcę Cię wspierać w jego odkrywaniu.

Zaufaj mi proszę Kochany/a, że od teraz naprawdę chcę dla Ciebie jak najlepiej. Chcę Cię wspierać i chcę być przy Tobie. Przepraszam za te wszystkie złe decyzje z przeszłości. To już nie ma znaczenia. Odtąd możesz szczerze, w swoim tempie pracować nad sobą, odpuszczać sobie wszelkie ograniczające wyobrażenia, wzorce i mechanizmy i w zmian odkrywać swoją Boską, cudowną wartość. Dzięki świadomości tej wartości możesz odkrywać ogromne możliwości do spełniania się w swoim życiu. Chcę dla Ciebie tylko tego, co najlepsze i najwspanialsze. Chcę dla Ciebie tego co dobre, korzystne i zgodne z miłością. Chcę o Ciebie dbać i chcę Ciebie kochać – a z miłości do siebie otwieram się na wszystko, co najlepsze.

Ja, (imię) kocham siebie. Ja, …. szanuję i akceptuję siebie. Ja, …. doceniam siebie. Ja, … ufam sobie. Ja, … dobrze sobie życzę. Ja, …. jestem z siebie dumny. Ja, …. widzę swoją prawdziwą wartość, widzę swój potencjał. Ja… widzę jak bardzo zasługuję na wszystko co najlepsze. Widzę siebie. Widzę swoje potrzeby. Uczę się dbać o siebie i opiekować się sobą. Jestem swoim najlepszym przyjacielem – Skarbem, Miłością i Wsparciem.

Daję sobie tyle miłości i wsparcia ile jestem w stanie teraz poczuć. Wypełniam się tą miłością i pozwalam, by oczyszczała we mnie wszystko to, co wymaga jeszcze uzdrowienia. Czuję, jak miłość wypłukuje ze mnie wszystkie negatywne emocje, myśli i wszelkie napięcia. W zamian otwieram się na przyjemne, Boskie uczucia, które unoszą mnie ku pozytywnym zmianom na lepsze. Jestem wdzięczny Bogu, że mnie w tym wszystkim prowadzi. Jestem wdzięczny sobie, że wyrażam dobre chęci i otwieram się coraz bardziej, by to wszystko realizować”.

Ćwiczenie ma za zadanie rozkruszać lód w Twoim sercu i otwierać na przyjemne odczucia do siebie. Daje do myślenia szczególnie tym osobom, które nie wiedzą jak zwracać się do siebie z miłością. Oczywiście w przypadku oporów czy reakcji emocjonalnych, możesz te negatywne emocje do siebie dopuścić i wyrazić. Jednak staraj się im całkowicie nie poddawać, np. nie atakuj siebie, tylko postaraj się podejść do Twojej reakcji jak do reakcji bezbronnego dziecka, które jest zagubione i jeszcze nie rozumie co się właściwie dzieje.

Wszystkie swoje reakcje, które poczujesz, że są warte uwagi, możesz też zapisywać. Jeśli są to negatywne wyobrażenia, zbierzesz sobie w ten sposób materiał do dalszej pracy i przyjrzysz się świadomie temu, co tak właściwie nie gra w Twojej relacji ze sobą (i właśnie tym warto zając się w pierwszej kolejności). Natomiast wszelkie pozytywne reakcje – myśli, odczucia, inspiracje i uświadomienia zapisuj po to, by dostrzec czarno na białym, jak wiele dobrego możesz odnaleźć w relacji ze sobą.