Inspiracje

Doświadczanie miłości i rozwiązywanie problemów

Problemy rozwiązują się kiedy podchodzisz do nich z miłością. Oczywiście nie mam tutaj na myśli, by te problemy kochać, ale kierować się miłością w radzeniu sobie z nimi – wczuwać się w swoje serce szukając dzięki temu tych najlepszych rozwiązań.

Wiele dzieje się w naszych umysłach. Sami potrafimy dużo komplikować. Pokrętne rozumowanie i tworzenie grubych otoczek wokół czegoś, co jest banalnie proste sprawia, że zakotwiczamy się w swoich problemach. Uczymy się, że nigdy nic nie może być proste, nigdy nie może być lekkie, ani łatwe. Dokładając kolejną i kolejną cegiełkę do swojego ciężaru, stajemy się coraz bardziej pozbawieni sił, by ten bagaż utrzymać. Wyobrażamy sobie, że skoro te nasze problemy są tak ciężkie, to teraz musimy włożyć ogrom pracy w to, żeby je rozwiązać. Owszem, rozwiązywanie problemów wymaga naszego zaangażowania, ale ono wcale nie musi wiązać się z ciężkością. Taki proces uwalniania może być nawet przyjemny, jeśli podejdziesz do siebie po prostu z miłością.

Miłość sprawia cuda i zmiany jakich możesz się nawet nie spodziewać. Ona wspiera procesy, które w Tobie zachodzą i pomaga Ci znaleźć najlepsze rozwiązania. Miłość jest zawsze dobrym doradcą jeśli jest takim uczuciem, które wspiera w Tobie i innych wszystko co najlepsze. Nie podpowie Ci, żebyś zatracał się w cierpieniu, uciekał od siebie albo kogoś krzywdził. Wiadomo, że odczuwanie tej miłości nie będzie od razu całkowicie czyste. Będzie zmącone Twoimi wyobrażeniami o sobie, świecie i miłości samej w sobie. Dlatego może zdarzyć się, że popełnisz błąd, zaliczysz potknięcia, może nawet zwątpisz w jej istnienie. Ale właśnie po to próbujemy doświadczać miłości, po to po nią sięgamy i korzystamy z niej, tak jak umiemy i czujemy, by w końcu nauczyć się odróżniać co jest miłością, a co nią nie jest. By nauczyć się wybierać mądrze i zawsze takie rozwiązania, które są dla nas naprawdę korzystne. A tego nauczysz się tylko w praktyce.

To doświadczanie miłości (tak jak potrafisz, na ten moment) sprawi, że będziesz umiał coraz skuteczniej z niej korzystać. A im sprawniej się nią posługujesz, tym łatwiej będzie Ci sięgać po rozwiązania. Niezależnie od tego czego dotyczy Twój problem.