Inspiracje

Odkryj Boga w Sobie

Bóg jest przyjemnym Uczuciem, które rozwijasz w Sobie i dla Siebie. Dostrajając się do tego Uczucia, dostrajasz się do wszystkiego co z nim harmonizuje. Właśnie dzięki temu zawsze wybierasz to, co jest najlepsze dla Ciebie i dla innych. I absolutnie nie chodzi o to, aby stać się Bogiem, a raczej doświadczać go w sobie i być jego ukochanym Dzieckiem, które jako Boska Istota z Mocy Miłości, z wielką radością korzysta z całego bogactwa tego świata – i duchowego i materialnego .

Piękne jest też to, że odkrywając Boga w sobie i dla siebie tak naprawdę korzystają z niego też inni – a konkretnie wszyscy ci, którzy również chcą w sobie tych wspaniałych Uczuć doświadczać. Działając w zgodzie ze swoim Najwyższym Dobrem, działasz z najwyższą dobrocią dla innych. Gierki i manipulacje nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś. Potęgując w sobie Boskie Uczucia ciągnie Cię już bardziej do tego, aby żyć w Miłości i zgodzie z innymi. Coraz częściej spotykasz więc wspaniałych ludzi, by móc wspólnie cieszyć się i dzielić tym, co odkryliście w sobie. Doceniasz też i tych zamkniętych, którzy mimo buntu dalej swoją Boską Cząstkę w sobie mają, a Ty coraz wyraźniej ją dostrzegasz. Ich Boska Cząstka staje się dla Ciebie ważniejsza od tych zwykłych, ludzkich słabości, bo Ty wiesz, że to są TYLKO słabości.

Doświadczanie Boga jest w gruncie rzeczy bardzo proste i przynosi naprawdę wspaniałe i nierzadko szybkie rezultaty. Jesteś najbliżej czucia go w sobie, im bardziej zbliżasz się do Siebie. Jeśli odwracasz uwagę od swojego wnętrza, szukając Boga gdzieś na zewnątrz, dużo trudniej będzie Ci go znaleźć, a już na pewno doświadczać. Nie rozglądaj się więc i zatrzymaj, by w końcu zauważyć, co TY jesteś w stanie w sobie poczuć… To Twoja Boska Cząstka, którą możesz wskrzesić poprzez własne UCZUCIA, a nie jakiś cud, który spadnie na Ciebie z kosmosu.

Zauważ jakie możliwości ma Twoje Boskie Serce i Twój Boski Umysł. Jaka Moc płynie z przyjemnych uczuć z Twojego serca i jaka Moc płynie z pozytywnych wyobrażeń i nastawienia, które świadomie kształtujesz w swoim umyśle… Poczuj tę Moc. Spójrz na siebie z Boskiego punktu widzenia (czyli bezinteresownej Miłości) i zobacz, co jesteś w stanie w sobie docenić i jak przyjemnie możesz się z tym poczuć? Jak możesz to wykorzystać?

Czucie Boga nie jest oderwaniem od Ciebie. Czucie i doświadczanie Boga to dobra relacja ze swoim własnym wnętrzem. Jeśli trudno Ci nawiązać dobry kontakt ze sobą – uspokój się, wycisz, zrelaksuj – tak jak potrafisz. I w tym spokoju zaopiekuj się sobą, posłuchaj siebie, zauważ siebie, zadbaj o siebie. To jest właśnie ta Boska Cząstka w Tobie – ona cały czas w Tobie jest i czeka, aż zaczniesz o nią dbać i świadomie z niej korzystać. Ty możesz jej doświadczać, właśnie w tej chwili, jeśli podarujesz sobie trochę ciszy i wytchnienia.

Zatrzymaj się więc, zamknij oczy, oddychaj głęboko… Jeśli nic nie czujesz, pomyśl o czymś miłym, przyjemnym, radosnym. Tak, to są Twoje Uczucia… Nie odrzucaj ich. Zauważ je, poczuj, zaakceptuj. Pozwól sobie zanurzyć się w nich tak długo jak potrafisz i wracaj do nich jak najczęściej. Im więcej ich będzie, tym wyraźniej poczujesz swój Boski Potencjał oraz jakie płyną z niego niesamowite i przede wszystkim osiągalne dla Ciebie możliwości. Wszystko po to, byś mógł z łatwością spełniać się w życiu, w zgodzie ze sobą i otaczającym Cię światem.

Bóg właśnie tego dla Ciebie chce – chce byś doświadczał Lekkości, Spełnienia, Dobra i Miłości. Jeśli masz w sobie jego Cząstkę, jeśli jesteś jego ukochanym Dzieckiem, to znaczy, że Ty, nawet jeśli bardzo głęboko, również tego dla siebie pragniesz. A za takimi pragnieniami stoi cała masa Boskich Uczuć, którymi w każdej chwili możesz siebie obdarować .