Kartka z Pamiętnika

Dziękuję Mamo…

Na koniec tego wyjątkowego dnia jakim jest Dzień Matki, chciałabym podzielić się z Wami tekstem, który napisałam jakiś czas temu na Grupę Wdzięczności. Najpiękniejsze jest to, że jego treść jest zawsze aktualna, bo niezależnie od dnia, ilekroć pomyślę o mojej Mamie, czy kiedy z Nią rozmawiam, czuję niesamowitą wdzięczność i miłość, która wypełnia moje Serce.

***

Czuję ogromną wdzięczność za moją Mamę – cieszę się, że była i jest w moim życiu. Jestem wdzięczna za Jej miłość, którą zawsze mnie obdarowywała, której nigdy mi nie szczędziła. Czuję, że dzięki Niej mimo przeróżnych problemów i rozterek zawsze czułam, że świat mnie tak naprawdę chce, że chce mnie kochać i obdarowywać, tak jak Ona to robiła, kiedy byłam dzieckiem i tak jak to robi do dzisiaj.

Jestem wdzięczna za Jej wsparcie i za to, że zawsze mogę z Nią o wszystkim porozmawiać, że zawsze mogę na Nią liczyć. Jestem wdzięczna za to, że kiedy byłam mała czule głaskała mnie po włosach, że dawała mi buziaka na dobranoc, że śpiewała kołysanki, że robiła mi pyszne, kolorowe kanapki  . Jestem wdzięczna za to, że zawsze starała się, żeby było mi dobrze, tak jak potrafiła. To wszystko wystarczyło, bo płynęło z Jej Serca.

Dziękuję, że zawsze była ze mnie dumna i wierzyła we mnie, na jakimkolwiek rozdrożu bym się nie znajdowała. Dziękuję za to, że wspierała mnie w rozwijaniu moich talentów, w dążeniu do moich celów. Dziękuję Jej za to, że nigdy mnie nie krytykowała, ani nie umniejszała w swoich oczach. Dziękuję, że chwaliła mnie za moje osiągnięcia, że mówiła jaka jest ze mnie dumna i jak się cieszy z moich osiągnięć, co na pewnym etapie było dla mnie bardzo ważne.

Dziękuję Jej za to, że jest nie tylko moją Mamą, ale i moją Przyjaciółką. Dziękuję za Jej pokorę i wielkie Serce, które zawsze potrafiło wybaczać, od której mogłam się tego wszystkiego nauczyć i uczę się cały czas.

Dziękuję Bogu, że poprowadził mnie w tym kierunku, żebym wybrała sobie właśnie taką Mamę. Dzięki której, mimo przeciwności, od dziecka mogłam poczuć się wyjątkowa. Która wsparła mój rozwój, nawet jeśli nie robiła tego do końca świadomie.

Czuję, że w dużej części to właśnie dzięki Niej ludzie mnie kochają i rozpieszczają, że mnie obdarowują i doceniają. I za to też jestem niesamowicie wdzięczna…

Dziękuję Ci Mamo, że pokazałaś mi, że świat może być przyjazny. Że można tak kochać drugiego człowieka. Że można wybaczać. Że można wyjść z najgorszych problemów.

Dziękuję, że się nie poddałaś i że dałaś nową szansę życiu. Dziękuję za Twoją miłość, dzięki której to ja w chwilach zwątpienia utrzymałam się przy życiu. Dziękuję za to, że mogłam nauczyć się tej miłości od Ciebie. Dziękuję za Twoją mądrość i wytrwałość, która sprawia, że mam wiarę w to, że teraz już ze wszystkim świetnie sobie poradzę.

Dziękuję sobie, że otworzyłam się na taką, a nie inną rodzinę. Dziękuję sobie, za wszystkie decyzje jakie podjęłam. Dziękuję sobie za spełnianie swoich marzeń i czerpanie od świata pełnymi garściami. Dziękuję za wszystkich ludzi, którzy chcą być ze mną, którzy mnie kochają i wspierają na każdym kroku. Dziękuję za moją otwartość na to, aby tego wszystkiego doświadczać.

Cieszę się, że mam właśnie taką Mamę, bez której nie czułabym się ze sobą właśnie tak, jak teraz…