Inspiracje

Energia do działania

Twoja kreatywność powiązana jest ze spontanicznością, a ta z Twoim podejściem do życia. Nastawienie do życia odgrywa tutaj kluczową rolę, bowiem od Twojego nastawienia zależy również Twoje samopoczucie. Złe samopoczucie nie sprzyja kreatywności i tworzeniu. Często trudno nam z niego wyjść, gdyż przyczyn naszego stanu zbyt często szukamy na zewnątrz.

Pamiętaj, że źródłem Twoich problemów nie są żadni ludzie, nie są to ich opinie, ani inne zewnętrzne czynniki. Dopóki pozwalasz podcinać swoje skrzydła, będziesz czuł, że nie możesz wzlecieć. Tak, czy inaczej jest to zawsze Twoja decyzja. Ty decydujesz o tym, jak dziś czujesz się ze sobą i do czego jesteś zdolny.

Możesz narzekać, że nie masz już weny, nie masz pomysłów, nie masz energii do działania. Jednak ta energia nigdy się nie rozpuszcza. Choć zazwyczaj nie jesteś tego świadomy, Ty ją zawsze w coś wkładasz – choćby to miało być zamartwianie się, czy narzekanie. Najczęściej czujesz się wtedy zmęczony i odarty z chęci do działania, prawda? Pomyśl o tym, że sam marnujesz mnóstwo energii i wysiłku właśnie po to, aby tak się czuć.

Przekieruj więc swoją energię na coś konstruktywnego, coś co sprawi Ci dużo radości i przyjemności przede wszystkim.

A jak być świadomym tej energii? Jak nie marnować jej na lamenty i stagnację?

Nawiąż kontakt ze sobą. Poświęć SOBIE czas – i nie mam na myśli tutaj obijania się. Relaksuj się, ale w sposób konstruktywny. I to nie musi być dla Ciebie wysiłkowe. Poczuj, że dawanie sobie akceptacji i miłości wcale nie wiąże się z utratą energii, tylko pozytywnie ją wzmacnia.

Wzbudzanie w sobie pozytywnych uczuć i doświadczanie ich może być dla Ciebie miłe i atrakcyjne, a takie uczucia dodatkowo wiele zmienią w Twoim nastawieniu i w Twoim działaniu. Przypomnij sobie wszystkie korzyści jakie płyną ze stanu, kiedy czułeś się ze sobą świetnie (bo na pewno każdy z nas kiedyś tak się czuł  ) i wracaj do tych korzyści jak najczęściej.

P.S. Sporo osób pyta mnie o pracę z wewnętrznym dzieckiem. Czym właściwie jest wewnętrzne dziecko, jak z nim pracować, z czym to się je. Piszę więc dla Was obszerny artykuł o tej formie pracy ze sobą. Na dobry początek dla wielu z Was na pewno przyda się do pracy nad poczuciem swojej mocy i kreatywności.  Stay tuned  .