Inspiracje

Uczucia

Rozwój to nie tylko przerabianie wzorców, to też wzbudzanie w sobie pięknych uczuć, kontemplowanie ich, pielęgnowanie… Często o tym zapominamy.

Uczucia dają Ci Moc do pozytywnych zmian. Potęgują Twoje dobre samopoczucie i nastawienie do Siebie, do Życia i do Świata, który jest przecież źródłem wszystkich wspaniałych rzeczy z jakich możesz korzystać. Stawiają Twój dzień w nowym, jasnym świetle, poszerzają Twoją świadomość, pomagają Ci jeszcze głębiej odkrywać Siebie.

Dostrajając się do uczuć wyższych – miłości, radości, szczęścia, spełnienia, czy dostatku- dużo łatwiej i spokojniej stawić czoła codziennym wyzwaniom. Zauważasz, że może być Ci lżej, może być Ci przyjemnie. To, co Cię dotychczas stresowało staje się zwyczajną czynnością, zauważasz, że coraz więcej rzeczy sprawia Ci również dużo radości i satysfakcji.

Rozwijaj w sobie takie uczucia tak często jak potrafisz. Wracając autobusem z pracy spróbuj nie poddawać się zmęczeniu, poczuj ukojenie wzbudzając w sobie przyjemne uczucia. Stań obok natłoku myśli i obok zewnętrznego zgiełku. Spróbuj wyłączyć myślenie i naucz się być ze sobą w każdej chwili życia, naucz się czuć siebie.

Praktykuj to, próbuj, odkrywaj, wyłapuj każdą przyjemną iskierkę jaką poczujesz w sobie. Pielęgnuj ją, wracaj do niej, aby wzrosła.

Jeśli nie potrafisz się skupić na swoim wnętrzu, zobacz jak świat tętni życiem i ciesz się tym, że żyje i ma się dobrze. Spójrz na piękny widok za oknem, spójrz na ludzi – tych śmiejących się, radosnych i na tych rozgniewanych i smutnych. Cały świat ma swój odpowiedni porządek, jest sprawiedliwy – każdy doświadcza tego co sam wybiera, każdy wybiera to do czego sam chce się dostrajać. Czy to nie jest piękne?

A Ty? Co dziś wybierasz? Jak zamierzasz się dzisiaj czuć? Jak planujesz się czuć następnego dnia?:) Pamiętaj, że rozwijanie i pielęgnowanie uczuć jest bardzo ważne nie tylko w rozwoju duchowym, ale i w prawidłowym, szczęśliwym codziennym funkcjonowaniu.