Inspiracje

Medytacyjnie o miłości

Pracuję nad tematem Miłości i oto jaka przyszła mi inspiracja w porannej medytacji, spisałam wszystko, więc może komuś się przyda! 🙂

Miłość jest mocą sprawczą, dzięki Miłości wszystko staje się możliwe. Miłość jest kierunkiem w budowaniu szczęśliwego życia. Prawdziwa Miłość, którą rozwijasz w sercu nie ma nic wspólnego z niepowodzeniami i Twoimi konfliktami. Nie jest ani trochę związana z rywalizacją, odcinaniem się, ani poświęcaniem.

Miłość nie odcina, nie izoluje – jeśli odrzucasz kogoś od siebie i czujesz zawiść, czy wrogość do tej osoby, nie robisz tego z Miłości do siebie. Każda negatywna myśl jaką posyłasz, wraca do Ciebie i nie ma nic wspólnego z Miłością. Otacza Cię to z czym rezonujesz, jeśli Twoją główną intencją jest Miłość, niekorzystne relacje, czy problemy same odpadną albo się uzdrowią. Jeśli skupiasz się na pozornej „miłości” do siebie, bo towarzyszy temu zawiść, zawsze będziesz czuł niepowodzenie i pustkę w sercu.

Miłość jest bezinteresowna i hojna. Miłość nie ocenia i nie faworyzuje. Miłość jest dla wszystkich i jest jej nieskończona ilość. Miłość jest czystą energią, dla której nie ma przeszkód, ani rzeczy niemożliwych. Miłość nie jest udowadnianiem, ani poszukiwaniem. Miłość nie jest wyścigiem, ani źródłem nieszczęść. Miłość daje, rozmnaża i potęguje wszystko co dobre. Miłość przynosi ukojenie, a w rezultacie rozpuszczenie wszystkich Twoich problemów. Nie jesteś w stanie cierpieć kiedy czujesz Miłość. Nie ma dla Ciebie rzeczy nie do zrealizowania kiedy czujesz Miłość.
Kiedy czujesz Miłość w sobie, akceptujesz siebie w pełni. Kiedy czujesz w sercu Miłość widzisz ją również w innych ludziach. Jednocześnie nie musisz jej w nich szukać, bo ona ma swoje źródło w Tobie i jest cały czas w Twoim sercu. Miłości nie musisz też udowadniać, ani okazywać na każdym kroku, bo jest dla Ciebie naturalna.

Kiedy czujesz Miłość, świat nabiera dla Ciebie nowej wartości. Twój związek, praca, Twoje relacje, marzenia, Twoja relacja z samym sobą zaczynają nabierać sensu i świetlistych kolorów. Odpada wszystko co nie pasuje do Miłości, co nie pasuje do Ciebie. Nie musisz więc walczyć z ludźmi o Twoje prawo do czucia Miłości. Czując Miłość dostrajasz się do wszystkiego co najpiękniejsze. Czując Miłość nie jesteś w stanie życzyć sobie i innym źle. Czując Miłość nic złego nie jest w stanie Cię spotkać. Czując Miłość czujesz się tak bezpiecznie, jak jeszcze nigdy. Pozwól sobie ją poczuć 🙂

Miłość nie wiąże się z ciężką pracą. Nie jest misją, w której jesteś zobowiązany pomagać innym. Miłość dzieli się bezinteresownie, naturalnie dotyka każdego kto przebywa w Twoim otoczeniu, nie musisz się nią dzielić na siłę. Miłość nie pociesza ofiar, Miłość pomaga i uzdrawia zawsze jeśli chcemy po nią sięgnąć.

Miłość jest inspiracją do dalszego jej doświadczania. Więc jeśli ją czujesz, kontempluj ją. Poczuj jak wypełnia całe Twoje ciało i wracaj do niej tak długo aż stanie się nieodłączną częścią Twojego serca. A kiedy tak będzie, Twoje życie będzie już dawno spełnieniem Twoich marzeń.