Inspiracje

Jesteś Skarbem dla Świata

Wiara w swoją wartość to również wiara w to, co możemy włożyć do tego świata. To dzielenie się cząstką siebie i swoich możliwości, które wzbogacają świat i innych ludzi. Nie bój się poczuć, że jesteś temu światu potrzebny, że masz mu coś do zaoferowania tym, co już przejawiasz i tym, jaki jesteś. Nawet jeśli nie odkryłeś w sobie jeszcze wielkich zdolności, czy talentów życia – to zawsze masz w sobie coś, czym możesz podzielić się ze światem. Zawsze masz w sobie też coś, za co inni będą Tobie wdzięczni. To może być Twój sposób bycia, albo Twoja cecha charakteru. Ludzie mogą Cię lubić i cenić za to jaką jesteś ciepłą, miłą, spokojną osobą. Mogą potrzebować w swoim otoczeniu właśnie takiej osoby, jaką jesteś na ten moment życia. Mogą Cię też cenić za to, że podchodzisz poważnie i odpowiedzialnie do swoich zadań. Możesz być ceniony za to jaką energią emanujesz, o czym mówisz, jak żartujesz, jak się zachowujesz. Możesz w ten sposób podnieść kogoś na duchu, rozbudzić w nim motywację do zmiany, czy zwyczajnie sprawić, by się po prostu uśmiechnął. Ty jesteś Skarbem dla tego świata. I świat chce czerpać z tego Skarbu, by móc mu jak najwięcej dawać i odwdzięczać się za to, jaki jest wyjątkowy. Każdy z nas ma w sobie tę wyjątkowość – tę cząstkę Boskiego Dziecka, które w swojej radości i niewinności zawsze zasługuje na wszystko co najlepsze. Niech ten świat Cię utuli i będzie dla Ciebie jak ukochany rodzic – taki, dla którego liczy się to, jaki Ty jesteś. Taki, który bezinteresownie Cię ukocha i zauważy Twoje starania. Taki, który pomoże Ci poradzić sobie ze wszystkimi ograniczeniami w umyśle i emocjach. Taki, który chętnie będzie Cię wspierał i wynagradzał.

Im więcej kochasz i doceniasz cech i zdolności przydatnych Tobie i światu, tym więcej zaczynasz ich w sobie odkrywać. Czyli w poczuciu wartości, którą już masz, otwierasz się na pełnię swojego potencjału, zdolności i talentów. Sama zanim pomyślałam w ogóle o tym, żeby pracować z ludźmi (nie wiedząc jeszcze o swoich talentach duchowych) najpierw zajęłam się poszukiwaniem swojej wartości, w której odnalazłam cechy warte pokochania i dzielenia się nimi z innymi. Pracowałam wtedy na etacie, w pracy, która nie dawała mi żadnej satysfakcji, ale pamiętam jak wiele zmieniało się wtedy w moim samopoczuciu i otoczeniu, właśnie dlatego, że pozwoliłam sobie być sobą i cieszyć się z tego jaka jestem. Spotykałam ludzi, którzy to doceniali, a ja sama otwierałam się na coraz więcej. Więcej tego, co jest we mnie. Na więcej tego Skarbu, by móc uszczęśliwić siebie i przy okazji też innych, a w rezultacie zbierać tego piękne owoce. Oczywiście pomaganie innym nie jest tutaj jedyną drogą – działać z sercem dla siebie i innych możemy na wiele przeróżnych sposobów. Ten świat jest przecież tak skonstruowany – żyjemy dla siebie nawzajem, czymkolwiek się zajmujemy.

Kiedy odkrywasz siebie, z czasem naturalnym jest, że czujesz się ze sobą coraz lepiej i proporcjonalnie do tego uczucia, świat oferuje Ci coraz więcej, bo Ty masz ochotę sobie na więcej pozwalać. I to jest piękne, że najwięcej płynie właśnie z poczucia naszej wartości i tego co my wnosimy sobą do tego świata. Bo Ty – jesteś dla świata Skarbem. Zacznij to w sobie dostrzegać, by pozwolić światu o Ciebie zadbać i ukochać Cię w całej jego potężnej miłości .